Web hosting nedir? | GoDaddy Türkiye

0
18

Web hosting nedir? GoDaddy, web hosting temellerini ve web sitenizi internet ortamında görünür kılmak için neden web hosting gerektiğini açıklıyor. Daha fazla bilgi için:

Connect with us on social:
Facebook:
Instagram:

Merhaba! Bu videoda, web hostingin ne olduğunu ve kendiniz veya işletmeniz için en iyi hosting çözümünü nasıl bulacağınızı öğreneceksiniz.
Web sitenizin internette görünür olması için, sitenizdeki dosyaların ve verilerin internete bağlı bir bilgisayarda depolanması gerekir. Bu büyük ve güçlü bilgisayarlara web sunucusu denir.
Hosting şirketleri, veri merkezi adı verilen tek bir konumda pek çok web sunucusu bulunduran şirketlerdir. Bu şirketler ayrıca gerekli yazılımları, güvenliği, desteği ve web sitenizin internete bağlanmasını sağlayan bant genişliğini de sağlar.
Hosting şirketlerini, birçok mağazayı içinde barındıran bir alışveriş merkezi gibi düşünebilirsiniz. Bir alışveriş merkezinde mağazanız olsun isterseniz, bir yer kiralayıp dükkânınızı açabilirsiniz.
Tıpkı bir alışveriş merkezi gibi, hosting şirketleri de web sunucularında alan kiralamanızı, web sitenize ait dosyaları depolamanızı ve ziyaretçilerin internette sitenizi görüntülemesini sağlar.
Peki, sizin için en uygun hosting ürününe nasıl karar vereceksiniz? Hosting çözümleri, genel anlamda kullanılacak alanın büyüklüğüne ve bant genişliğine göre sınıflandırılır. Bant genişliği, aktarılan veri miktarını veya web sitenizin kullandığı kaynak miktarını ifade eder.
Tekrar mağazanızı düşünün; yalnızca el yapımı bileklikler satıyorsanız, küçük ve benzersiz bir ürün sunduğunuz için çok büyük bir alan kiralama ihtiyacınız olmaz. Bunun yerine, alışveriş merkezindeki ürünleriniz için yeterli alanı sağlayacak ve maliyeti çok daha düşük olacak, en küçük mağazayı kiralayabilirsiniz.
Buna ek olarak, küçük bir mağazanız olduğundan, ürünlerinizi satmak için büyük mağazalarınki kadar gelişmiş teknolojiye veya çok fazla çalışana ihtiyacınız olmaz.
Hosting çözümünüzü seçerken, sunucu alanı ve bant genişliğine ek olarak; bütçeniz, çözümün kullanım kolaylığı veya karmaşıklığı, çözümün sağladığı esneklik ve kişiselleştirme seviyesi, gizlilik ve güvenlik özellikleri gibi faktörleri de değerlendirmeniz gerekir.
GoDaddy, pek çok farklı hosting çözümü sunuyor. Sizin için en uygun hosting çözümünü bulmak için lütfen tr.godaddy.com/hosting adresini ziyaret edin.
#hosting #webhosting #godaddy

source

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here